Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny to powszechnie stosowany system zabezpieczeń praktycznie w każdym obiekcie użyteczności publicznej. Pomaga na stałą kontrolę nad zdarzeniami, jakie mają miejsce w konkretnym obiekcie. Nasza firma pomaga Klientom w instalacji kamer przemysłowych, które przesyłają obraz do centrum odbiorczego. Doradzamy, gdzie zamontować kamery, aby w pełni zabezpieczyć użytkowników budynku i szybko wykryć zdarzenia stwarzające zagrożenie. Jest to jeden z elementów elektronicznych systemów zabezpieczeń.

Monitoring wizyjny najczęściej stosowany jest w obiektach handlowych, szkołach, biurowcach oraz na osiedlach i parkingach. W jakim celu jest on instalowany? Przede wszystkim system pozwala na obserwację zdarzeń zachodzących na terenie danego obiektu. W ten sposób łatwo wykryć potencjalne zagrożenie, a firma ochroniarska może podjąć szybkie działania interwencyjne. Należy podkreślić, że pracodawca nie może stosować monitoringu wizyjnego do nadzoru wydajności swoich pracowników.

Nasza firma zaprojektuje i wykona system oraz będzie kontrolować monitoring wizyjny zarówno na terenie prywatnym, jak i publicznym. W zależności od potrzeb, oczekiwań i charakteru obiektu dopasujemy monitoring oraz inne systemy zabezpieczeń technicznych.

Zapewnij bezpieczeństwo sobie, domownikom lub pracownikom Twojej firmy. Wysokiej jakości system kamer przemysłowych to skuteczne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się spokojem.

Zalety poprawnie zainstalowanego monitoringu

Poprawnie zainstalowany monitoring pomaga znacznie podnieść skuteczność ochrony danego kompleksu. Przede wszystkim pozwala na pełną ochronę mienia oraz wykrycie sprawcy w przypadku kradzieży lub aktów wandalizmu. Kamery przemysłowe stanowią także element zapewniający bezpieczeństwo pracownikom. Nasi ochroniarze pełniący zadania w zakresie ochrony fizycznej obiektów korzystają z kamer, co znacznie ułatwia im wykonywanie obowiązków. Wszystkie nagrania można odtworzyć, co później pomaga w ustaleniu dokładnego przebiegu wydarzeń.

Jak działa poprawnie wdrożony monitoring?

Poprawnie wdrożony monitoring wymaga aktywnej obecności pracowników ochrony. Kamery przemysłowe przekazują bowiem obraz na żywo. Zadaniem naszych wykwalifikowanych ochroniarzy jest śledzenie przebiegu zdarzeń i podejmowanie odpowiednich kroków w przypadku zagrożeń, np. gdy w danym obiekcie pojawią się osoby niepożądane. Monitoring pozwala także powiadomić służby, jeśli w obiekcie dojdzie do zaprószenia ognia. Kamery wizyjne są zatem obowiązkowym elementem każdego systemu ochrony obiektów użyteczności publicznej.

Działanie elektronicznego systemu zabezpieczenia

Elektroniczny system zabezpieczenia działa przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nieustająca kontrola obiektu pozwala nie tylko na kompleksową ochronę, ale i sprawną reakcję w przypadku wystąpienia niepożądanych zdarzeń, np.:
• pożaru,
• napadu,
• włamania,
• sabotażu systemu.

Centrum Monitorowania Alarmów drogą radiową lub telefoniczną uruchomi patrol interwencyjny. Wówczas wystarczy jedynie 5-15 minut, aby załoga przybyła na miejsce i wyeliminowała niebezpieczeństwo. Zaufaj naszej grupie interwencyjnej z Warszawy, aby zapewnić sobie najwyższy poziom ochrony.

Doradztwo w zakresie montowania monitoringu

W zawiązku z wejściem w życie rozporządzenia RODO instalowanie kamer wizyjnych obostrzone jest pewnymi ograniczeniami. Znajomość obecnie obowiązującego prawa pozwala nam doradzić Klientom, gdzie można zainstalować monitoring. Dzięki mają Państwo pełną kontrolę nad sytuacją w budynku przy jednoczesnym zachowaniu osobistych praw osób znajdujących się na terenie całego kompleksu.

Wszystkich zainteresowanych zamontowaniem kamer przemysłowych zapraszamy do współpracy. Podpowiemy, jak zainstalować monitoring tak, by w pełni spełniał swoje zadania.