7 najlepszych filmów z ochroniarzami w tle

Praca ochroniarza zdecydowanie nie jest ani nudna, ani monotonna. Doskonale wiedzą to twórcy filmów i seriali, które dotyczą właśnie tego zawodu. Oczywiście filmowe historie zwykle są bardzo spektakularne, pełne zwrotów akcji i nietypowych sytuacji, z którymi - na szczęście - ochroniarze mają rzadko do czynienia. Niemniej wybrane tytuły zdecydowanie warto obejrzeć zarówno ze względu na tematykę, jak i ciekawą fabułę i świetnych aktorów.

  1. Bodyguard (1992) - z całą pewnością jeden z najbardziej znany film o ochroniarzu gwiazdy estrady i filmy, która jest u szczytu sławy. Jest to spektakularny debiut filmowy Whitney Houston. W rolę ochroniarza wcielił się Kevin Costner.
  2. Sara (1997) - polski film z główną rolą Bogusława Lindy, który gra ochroniarza Leona chroniącego szesnastoletnią Sarę. Sara jest córką bogatego gangstera, który - jak nietrudno się domyślić - ma wielu wrogów. Jednak nieoczekiwanie między dwójką głównych bohaterów rodzi się miłość.
  3. Bullitt (1968) - detektyw Frank Bullitt ma chronić człowieka ze skłonnością do zeznawania przeciwko mafii. Niestety informator ginie, a o zabójstwo podejrzany jest ktoś z policji. Bullitt postanawia rozwiązać zagadkę, przez co jednak czyni sobie wielu wrogów.
  4. Człowiek - cel (2010) - jest to serial o perypetiach ochroniarza, którego specjalnością jest wtapianie się w otoczenie ochranianych osób.
  5. Goryl - czyli ostatnie zadanie (1989) - polski film z Krzysztofem Kowalewskim w roli głównej. Dotyczy perypetii doświadczonego ochroniarza, który zaczyna być niewygodny dla wysoko postawionego szefa. Ten próbuje go na wiele sposobów zwolnić. Czy jednak mu się to uda?
  6. V.I.P. (1998) - amerykański film z Pamelą Anderson w roli Vallery Irons, która przypadkiem ratuje od śmierci sławną osobę. Następnie staje się twarzą prawdziwej agencji ochroniarskiej.
  7. Ochroniarz (2017) - film akcji opowiadający o byłym komandosie, który dostaje posadę ochroniarza w lokalnym centrum handlowym. Jak nietrudno się domyślić, nie będzie to nudna praca. Akcja porządnie się rozkręca, gdy główna postać, czyli Eduardo "Eddie" Deacon, grana przez Antonio Banderasa, niespodziewanie podejmuje się ochrony jedenastolatki, która jest w poważnym niebezpieczeństwie.

No Comments Yet.

Leave a comment