Jak skutecznie zapobiegać pokazom siły na dyskotekach?

Każde wydarzenie z dużą liczbą uczestników wymaga odpowiedniego przygotowania pod kątem bezpieczeństwa. Dotyczy to również dyskotek, w których organizatorzy powinni dopełnić obowiązku ochrony wszystkich uczestników. Niestety tego typu eventy obarczone są sporym ryzykiem występowania rozmaitych awantur. Szczególnie osoby po spożyciu alkoholu prowokują różnego rodzaju awantury. Jak skutecznie przeciwdziałać pokazom siły na dyskotekach?

Profesjonalna ochrona imprez masowych to konieczność

Dyskoteki to niestety takie miejsca, w których ryzyko wystąpienia awantur, bijatyk czy innych niebezpiecznych zdarzeń jest dość wysokie. Jest to związane przede wszystkim ze spożyciem alkoholu. Jednocześnie współczesne kluby nocne coraz częściej dążą do tego, aby umożliwić uczestnikom spokojną zabawę, gwarantując przy tym maksimum bezpieczeństwa. Dlatego też właściciele dyskotek zabiegają o to, aby stosowanie zabezpieczyć swoje imprezy. Wynika to przede wszystkim z troski o renomę danego miejsca. Ochrona imprez masowych zapewniona przez profesjonalnych ochroniarzy jest więc sprawą priorytetową.

Istotne jest przy tym, aby skorzystać z usług doświadczonych firm ochroniarskich. Tylko ochroniarze ze stosownymi kwalifikacjami będą w stanie skutecznie przeciwdziałać rozmaitym niebezpiecznym lub ryzykownym zdarzeniom. Środki przymusu bezpośredniego są w tym przypadku ostatecznością, stosowaną wyłącznie w przypadku napaści czy bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

Działania prewencyjne przede wszystkim

Ochroniarze w dyskotekach, klubach nocnych i innych miejscach, w których odbywają się imprezy masowe, powinni przede wszystkim wdrażać stosowne działania prewencyjne, których celem jest przeciwdziałanie wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń. Konieczny jest więc dobór takich środków i metod, które będą adekwatne do rodzaju wydarzenia oraz miejsca, w którym się ono odbywa. Ochroniarz ma przede wszystkim pilnować porządku i dążyć do spokojnego rozwiązania ewentualnych sprzeczek. W przypadku pokazu siły, który może przerodzić się w poważniejszą bijatykę, osobę awanturującą się można zatrzymać, po czym należy oddać ją w ręce stróżów prawa. Oczywiście wykwalifikowany ochroniarz ma prawo zastosować środki obezwładniające, jednak jest to ostateczność. W pierwszej kolejności zawsze należy dążyć do złagodzenia konfliktu.

No Comments Yet.

Leave a comment