Jakie systemy zabezpieczeń powinny znaleźć się w każdym kantorze?

Kantory bez wątpienia wymagają zastosowanie szczególnych środków bezpieczeństwa. Konieczne jest zabezpieczenie gotówki przed kradzieżą, ale i zapewnienie stosownej ochrony pracownikom oraz klientom. Na rynku dostępne są różne systemy zabezpieczeń. W dalszej części wpisu przedstawimy najważniejsze z nich.

Kasy pancerne, sejfy, kuloodporne szyby itp.

Rozwiązań z zakresu zabezpieczenia tak naprawdę jest wiele, chociaż nadal nie wszystkie kantory z nich korzystają. A szkoda, bo wiele z nich jest skutecznych i potrafi skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei. Do tego typu rozwiązań zaliczamy m.in. kasy pancerne, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo. Oprócz tego rekomendowane jest stosowanie sejfów odpowiednio dopasowanych do potrzeb i specyfiki danego kantoru. Oczywiście stopień bezpieczeństwa gotówki w sejfie bywa różny. Wiele zależy od jego rodzaju czy zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń jak np. czujka wstrząsowa, czy podłączenie do systemu alarmowego.

Kolejnym przykładowym zabezpieczeniem są kuloodporne szyby, w które także powinien być wyposażony każdy kantor. Napady z bronią w ręku niestety się zdarzają, a specjalistyczne szyby skutecznie mogłyby zniechęcić do przeprowadzenia takiego napadu lub utrudniałyby działanie złodziei.

Monitoring skutecznym zabezpieczeniem przed napadami

Jednym ze skuteczniejszych i na szczęście dość powszechnym zabezpieczeniem kantorów jest monitoring. Dzięki niemu można nie tylko odstraszyć wielu potencjalnych złodziei, ale i łatwiej zidentyfikować sprawców w przypadku napadu. Monitoring wizyjny w kantorze umożliwia stałą kontrolę nad zdarzeniami, jakie mają miejsce w obiekcie. Pozwala na pełną ochronę mienia, a także przeciwdziałanie aktom wandalizmu, na które również narażone są kantory. Kamery przemysłowe podnoszą też poziom bezpieczeństwa pracowników.

Bardzo ważny jest przy tym prawidłowy dobór kamer oraz odpowiednie miejsce ich montażu. Dlatego też nasza firma zapewnia profesjonalne wsparcie klientom, którzy decydują się na zastosowanie monitoringu wizyjnego w swoim kantorze czy innym punkcie usługowym lub handlowym.

Bezsprzecznie każde z zabezpieczeń może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa kantoru, a im więcej takich elementów, tym większe szanse na odstraszenie przestępców, sprawniejszą ich identyfikację i śledzenie przebiegu zdarzeń. Co ważne, wyposażając kantor w monitoring, warto uwzględnić nie tylko okienko kasowe, ale również wejście i wyjście z obiektu. Zwiększa to szansę na identyfikację napastników w przypadku wystąpienia napadu.

No Comments Yet.

Leave a comment