Sezon wakacyjny w pełni. Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą podczas naszej nieobecności?

W sezonie wakacyjnym jest najwięcej włamań. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w tym okresie najczęściej opuszczamy swoje domy i mieszkania na kilka, a nawet kilkanaście dni. W tym czasie złodzieje mają wiele możliwości, aby skutecznie wynieść najwartościowszy dobytek. Czy można skutecznie zabezpieczyć dom przed kradzieżą i zapewnić sobie spokój podczas urlopu?

Bezpieczny dom podczas urlopu

Złodzieje mają wiele różnych sposobów na to, aby włamać się do domu. Na szczęście jest też sporo narzędzi i rozwiązań, dzięki którym można się przed tym skutecznie zabezpieczyć. Warto przy tym pamiętać, że ochrona domu przed kradzieżą powinna być kompleksowa. Co to oznacza? Otóż nie wystarczy skupić się tylko na jednej kwestii, np. wyposażeniu domu w solidne okna czy antywłamaniowe drzwi, lecz działać systemowo, wdrażając różne działania. Nawet przydomowe ogrodzenie może stanowić pierwszą barierę, która wyeliminuje nie tylko drobnych złodziejaszków, ale i mniej zdeterminowanych włamywaczy.

Oprócz ogrodzenia, okien i drzwi antywłamaniowych warto pomyśleć też o systemach zabezpieczeń takich jak instalacja antywłamaniowa wewnętrzna i zewnętrzna. W tym zakresie możliwości jest wiele, więc można dostosować rozwiązania adekwatnie do indywidualnych potrzeb. Czasami wystarczy zamontować urządzenia “odstraszające”, np. migające lampy czy oświetlenie zewnętrzne. Często jednak właściciele domów decydują się na skuteczniejsze systemy, jak np. monitoring, którego uzupełnieniem jest współpraca z agencją ochrony, ponieważ jest to jedyny sposób na szybką interwencję w przypadku wykrycia próby włamania.

Szczególnie ważne jest zabezpieczenie strefy znajdującej się najbliżej domu, gdyż w ten sposób możliwe będzie podjęcie działań wyprzedzających w momencie, kiedy włamywacz zbliży się do budynku. Można wtedy uniknąć prób włamania, których skutkiem zwykle są zniszczone drzwi czy wybite okna. Co więcej, bardzo często złodzieje całkowicie rezygnują z próby włamania, gdy zauważają aktywację alarmu.

Jeśli więc chcesz spokojnie wypoczywać na urlopie, mając pewność, że Twój dom jest całkowicie bezpieczny, skontaktuj się z naszą agencją ochrony i przekonaj się, na jakie systemy zabezpieczeń możesz się zdecydować. Zapraszamy.

No Comments Yet.

Leave a comment