Co wchodzi w skład telewizji przemysłowej?

Stały monitoring przemysłowy to sposób na zdecydowanie większe bezpieczeństwo nie tylko ludzi, ale też mienia publicznego, czy też prywatnego. Obecnie rzadko możemy spotkać urzędy, czy sklepy, w których nie ma żadnego monitoringu, kamery stały się powszechne również w parkach, szkołach i w instytucjach publicznych. Jednak warto wiedzieć, z czego właściwie składa się telewizja przemysłowa i o tym piszemy w naszym artykule.

Jakie są zalety telewizji przemysłowej?

Za pomocą telewizji przemysłowej jesteśmy w stanie zapobiegać aktom wandalizmu, czy włamaniom, jak również dbać o własność prywatną w domach. Dużym plusem jest to, że wraz z nowocześniejszą techniką, kamery pozwoliły nam również rozpoznawać twarze sprawców czynów i ich głos, ponieważ zazwyczaj zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku i obrazu. Możemy powiązać system telewizji przemysłowej z innymi systemami w pobliskiej przestrzeni, na przykład z alarmami. Materiał filmowy pozyskany z monitoringu wizyjnego może służyć jako dowód w sądzie, pomoc w identyfikacji szkód i ustalenia miejsca zdarzeń. Korzyści z zamontowania kamer monitorujących okolicę są tak liczne, że nie sposób ich wyliczyć.

Co wliczamy w skład systemu CCTV?

Nowoczesne systemy monitoringu przemysłowego składają z takich elementów jak:

  • kamera, która może być ustawiona w stałej pozycji, lub obrotowa;
  • dyski, na których są zapisywane dane;
  • systemy zasilające;
  • części sterujące kamerą;
  • rejestrator do zapisywania obrazu.

Obecnie zazwyczaj w skład telewizji przemysłowej wchodzą nowoczesne kamery IP, które nagrywają obraz w wysokiej rozdzielczości, co wpływa również na efektywność działania. Dlaczego? Wielokrotnie niegdyś poszkodowani musieli zaniechać roszczeń, bo przykładowo nie mogli odczytać numeru rejestracyjnego czy wyglądu twarzy sprawcy.

No Comments Yet.

Leave a comment