Czym zajmują się agencje ochrony?

Firmy ochroniarskie mają bardzo szeroki zakres usług, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Dzisiejsze agencje działają zupełnie inaczej, niż te, które były kilkanaście lat temu. Zazwyczaj można skorzystać z bardzo szerokiego wachlarza usług takich jak ochrona mienia czy osobista. Ochroniarze, którzy są zatrudnieni w agencjach ochrony, muszą być odpowiednio przeszkoleni i wzorowo wykonywać swoje obowiązki.

Zakres działań firm ochroniarskich

Jedną z usług świadczących przez agencje ochrony jest wysłanie grupy interwencyjnej na miejsce zdarzenia. Kiedy doszło do włamania do mieszkania, firmy lub innego obiektu, nad którym czuwa firma ochroniarska, zostaje wysłany patrol. Na takie interwencje są wysyłani młodzi, sprawni ochroniarze, którzy są wyposażeni w odpowiednie środki przymusu bezpośredniego. 

Agencja ochrony może także obserwować obiekt za pomocą monitoringu. Gdy zajdzie potrzeba powiadamiają właściciela i wysyłają patrol na miejsce w przypadku włamania lub sabotażu kamera, a kiedy system zaobserwuje oznaki pożaru, pracownicy powiadamiają odpowiednie służby.

Wynajmując ochroniarzy, można także wykupić ochronę fizyczną mienia. W takim wypadku pracownicy będą przez 24 godziny na dobę na strzeżonym terenie, gdzie nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem przebywających tam osób i mienia zleceniodawcy. Kiedy zajdzie potrzeba, istnieje możliwość wezwania wsparcia na teren ochrony.

Można także zlecić ochronę osobistą. W tym przypadku ochroniarze towarzyszą klientowi w sposób dyskretny przez cały czas, gdy jest w domu lub w pracy. Dodatkowo zabezpieczają trasy przejazdu i analizują potencjalne zagrożenia. Dzięki temu klient będzie cały czas miał poczucie bezpieczeństwa.

Comments are closed.