Jak zoptymalizować koszty związane z ochroną obiektu?

Polska jest krajem, w którym usługi ochrony fizycznej są rozwinięte w zdecydowanie większym stopniu niż w innych krajach Europy Zachodniej. Do niedawna jednak nasz kraj pozostawał w tyle, jeśli chodzi o zabezpieczenia techniczne. Sytuacja ta powoli zaczyna się zmieniać. Coraz więcej inwestorów decyduje się na zastosowanie kamer i przeniesienie części pracowników do zdalnych centrów nadzoru wizyjnego. Zaawansowane technologicznie systemy bezpieczeństwa obiektów zapewniają skuteczność na wysokim poziomie, a jednocześnie sprzyjają w optymalizacji kosztów.

Rozwiązania techniczne w zakresie ochrony mienia

Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów na zoptymalizowanie kosztów usług związanych z ochroną jest monitoring wizyjny. Głównym założeniem tego rozwiązania jest montaż kamer na chronionym obszarze i wyznaczenie pracownika ochrony do zdalnego monitorowania. W ten sposób jeden pracownik może obsługiwać wiele kamer znajdujących się na terenie obiektu, a nawet w kilku czy kilkunastu obiektach. To jedno z najatrakcyjniejszych cenowo rozwiązań, stanowiące obecnie coraz częściej wykorzystywaną alternatywę dla standardowego modelu ochrony.

Kolejnym sposobem na obniżenie kosztów ochrony są okresowe patrole wizyjne. Jedną z najtańszych metod jest wizyjna weryfikacja przyczyn alarmów. W tym przypadku zdalne połączenie z obiektem następuje wówczas, gdy lokalny system alarmowy lub program do analizy treści obrazu wykryje niepokojące zdarzenie i aktywuje alarm. Operator sprawdza wówczas obrazy z kamery w celu ustalenia, co doprowadziło do wygenerowania alarmu. W tym przypadku obsługa zajmuje trochę więcej czasu niż patrol wizyjny, ale i koszty bywają znacznie niższe.

Oczywiście powyżej opisane zostały przykładowe metody, które sprzyjają pewnym oszczędnościom w zakresie ochrony. Jednocześnie inwestorzy, którzy chcą zoptymalizować koszty w tym zakresie, zapewniając jednocześnie możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego, powinni zadbać o dobór rozwiązań możliwie jak najlepiej dobranych do indywidualnych potrzeb — również pod względem budżetu przeznaczonego na ochronę. Dlatego właśnie nasza firma w początkowym etapie współpracy zapewnia fachowe doradztwo w tym zakresie. Służymy poradą w przypadku wdrażania nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego. Zawsze staramy się personalizować świadczone usług, aby zaprojektować i wdrożyć najbardziej wydajne i skuteczne zabezpieczenia.

No Comments Yet.

Leave a comment