Jaki system alarmowy zastosować w domu?

Każdy chce czuć się bezpiecznie we własnym domu. Niestety statystyki dotyczące liczby włamań i kradzieży nie napawają optymizmem. Z tego względów większość osób decyduje się na instalację systemów alarmowych. Pojawia się jednak pytanie, jaką instalację wybrać, aby być pewnym jej niezawodnej skuteczności.

Co składa się na dobry system alarmowy?

Instalacja alarmowa to szereg elementów, które współpracują ze sobą tak, aby cały system szybko reagował na niepożądane zdarzenia. Jej fundamentem jest centrala, która otrzymuje sygnały o zagrożeniu. Aby jednak mogły do niej dotrzeć, potrzebne są czujniki. Niezbędna okaże się również syrena, która wyda sygnał dźwiękowy informujący o konieczności interwencji. Oczywiście cały system wymaga zasilania.

Jako grupa interwencyjna z Warszawy, podpowiadamy, że sprawny system to nie wszystko. Sama informacja o zagrożeniu nie ochroni domowników. Z tego względu oprócz sprzętu alarmującego warto korzystać z usług ochroniarskich. Gdy firma otrzyma zawiadomienie o zdarzeniu, przybędzie na miejsce, aby zadbać o efektywną ochronę mienia i osób.

Firma ochroniarska jako uzupełnienie systemu alarmowego

A jak w praktyce wygląda pomoc grupy interwencyjnej? To bardzo proste. Firma posiada dostęp do zainstalowanego w domu systemu alarmowego. Gdy instalacja wykryje zagrożenie, informację otrzymują nie tylko domownicy (w formie sygnału dźwiękowego), ale i ochrona. W ciągu 15 minut przybywa na miejsce.

W firmie ochroniarskiej muszą pracować doświadczone osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Warto sprawdzić, czy pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia, np. do użycia środków przymusu. Dużą zaletą z perspektywy efektywności pomocy są zatrudnieni z pozwoleniem na użycie broni palnej. Oczywiście jest to zupełna ostateczność, jednak warto dmuchać na zimne.

No Comments Yet.

Leave a comment