Na czym polega kontrola ruchu osobowego w firmie?

Kontrola ruchu osobowego to działania mające na celu niedopuszczenie do tego, aby na terenie działania danego obiektu przebywały osoby nieuprawnione. W tym przypadku chodzi o przedsiębiorstwa, w przypadku których takie osoby mogłyby mieć na celu np. kradzież własności intelektualne. Na czym dokładnie polega taka kontrola i co obejmuje?

Dokumenty uprawniające do wstępu

W zakres kontroli ruchu osobowego w firmie wchodzą przede wszystkim różnego rodzaju przepustki, dzięki którym możliwa jest identyfikacja. Mogą to być dokumenty odczytywane dzięki kartom magnetycznym, legitymacje służbowe, a także przepustki (stałe lub tymczasowe). Bez nich utrudnione lub wręcz niemożliwe jest wejście na teren funkcjonowania przedsiębiorstwa, co pozwala znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Oczywiście taka kontrola to często za mało i warto zastosować również inne rozwiązania, takie jak wysokiej klasy monitoring wizyjny. Dzięki temu można zyskać kontrolę nad zdarzeniami, chronić mienie oraz szybko wykryć sprawcę w sytuacji kradzieży. Nie dziwi więc, że ten ostatni jest właściwie nieodzownym elementem stosowanym w obiektach przemysłowych i przedsiębiorstwach.

Inne korzyści wynikające z zastosowania systemów kontroli ruchu osobowego

Poza poprawą bezpieczeństwa zyskuje się również na innych polach. Obecnie coraz większą popularnością cieszą przepustki magnetyczne, które nie wymagają legitymowania przez pracowników. Korzyść jest dla firmy oczywista i oznacza oszczędności w postaci mniejszego zaangażowania w ten proces portierów.

Automatyczne systemy identyfikacji działają także sprawnie i w godzinach, gdy najwięcej osób próbuje dostać się na teren działania przedsiębiorstwa, co pozwala eliminować zatory. Stanowi to oczywiście ogromną korzyść czasową.

Jak widać kontrola ruchu osobowego w firmie to jeden ze sposobów na to, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa na terenie przedsiębiorstwa. Oczywiście nie jest to jedyny atut takiego rozwiązania, dlatego bez wątpienia warto zastanowić się nad jego wdrożeniem.

No Comments Yet.

Leave a comment