Rzetelność obchodów to podstawa

Ochroniarze pełnią w społeczeństwie bardzo ważną funkcję. Praktycznie każde biuro, sklep czy galeria handlowa posiada chociaż kilku ochroniarzy, zajmujących się pilnowaniem porządku i  ładu w sklepach. Ich praca składa się z wielu różnych elementów, w zależności od rodzaju budynku w którym pracują i stopnia narażenia na kradzieże czy rozboje. Praca ochroniarza jest bardzo angażująca, wymaga logicznego myślenia i dobrej sprawności fizycznej. Pracownicy ochrony pracują w dzień i w nocy, niezależnie od dnia tygodnia. Jednym z najważniejszych elementów ich pracy jest obchód.

Czym jest obchód i dlaczego ich rzetelność jest tak ważna w pracy ochroniarza?

Obecnie możemy wyróżnić ochroniarzy z kwalifikacjami, czyli osoby figurujące na liście kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej bądź zabezpieczenia technicznego, zajmujących się przede wszystkim konwojowaniem pieniędzy lub dozorowaniem obiektów w których ochrona jest obowiązkowa, oraz ochroniarzy niekwalifikowanych, czyli nieposiadających licencji, pracujących w takich miejscach jak galerie handlowe, osiedla, prywatne firmy, parkingi, magazyny, szkoły i wiele innych.

Niezależnie od kwalifikacji, każdy z ochroniarzy pracujący w agencji ochrony jest zobowiązany do wykonywania obchodów. Obchód jest działaniem, podczas którego ochroniarz kontroluje wszystkie miejsca, przez które potencjalnie mógłby dostać się ktoś nieproszony, bądź gdzie osoby nieuprawnione do przebywania w danym obiekcie mogłyby się schować. Obchody skonstruowane są w taki sposób, aby podczas nich skontrolować wszystkie miejsca najbardziej zagrożone.

Wszystkie trasy są ustalane indywidualnie z klientem. Obchód jest działaniem dzięki któremu odkrywa się najwięcej potencjalnie zagrażających sytuacji, dlatego ich rzetelność jest ogromnie ważna. Takie elementy jak monitoring również są ważnym elementem pracy ochroniarza, ponieważ pozwalają na kontrolę wielu miejsc w jednym czasie. Rzetelne i profesjonalne podejście pracowników ochrony do swojej pracy, w tym do obchodów pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno firmie, jak i jej pracownikom. Korzystając z usług doświadczonej agencji ochrony mamy pewność, że nasza firma jest w dobrych rękach.

No Comments Yet.

Leave a comment