Sabotaż systemu alarmowego. Jak na niego reagować?

Z sabotażem systemu alarmowego mamy do czynienia w sytuacji, gdy doszło do uszkodzenia jakiegoś z jego elementów lub też pojawiła się w ich obrębie próba manipulacji. Urządzenia alarmowe w większości posiadają systemy, które pozwalają na wykrywanie nieautoryzowanego otwierania obudowy, zakłóceń transmisji pomiędzy poszczególnymi elementami systemu czy oderwania od ściany. Co robić w takiej sytuacji?

Co jeśli dojdzie do sabotażu systemu alarmowego?

Jeśli występuje sabotaż systemu alarmowego, to konieczne jest skontaktowanie się z instalatorem lub serwisantem. Jego zadaniem będzie dokładne sprawdzenie całego systemu i dokonanie odpowiednich napraw. W nieprzewidzianych sytuacjach, gdy w ten sposób dojdzie do uszkodzenia alarmu lub jego włączenia, na miejsce może przyjechać agencja ochrony, jeśli z taka współpracujemy. Będzie to z pewnością jeden z sygnałów, że może dziać się coś niepokojącego, przez co może pojawić się nagrożenie mienia. Ich zadaniem będzie oczywiście sprawdzenie działania systemu oraz wyeliminowanie problemu. Może to mieć duże znaczenie dla bezpieczeństwa domowników, jak i posiadanych cennych przedmiotów i innych aktywów. Z pewnością jeśli zakładamy alarm, to firma ochroniarska, z którą podejmiemy współpracę również będzie dobrym rozwiązaniem.

Co ma największe znaczenie?

Zdaniem przedstawicieli Agencji Ochrony Best, jeśli alarm wskazuje jakąś nieprawidłowość, tracimy do niego dostęp lub się włącza, to najważniejszym elementem staje się szybkość działania. Ochrona mienia może być skuteczna jeśli ewentualni włamywacze nie zdążą uciec, a temu zapobiec może właśnie szybka reakcja i pojawienie się na miejscu, a następnie zaalarmowanie władz. Często nieprawidłowości w systemach alarmowych pozostawiamy przez długi czas bez wyjaśnienia. Z pewnością jednak w tej dziedzinie powinniśmy działać szybko i stanowczo, mają na uwadze, że sprawny system alarmowy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przede wszystkim nam i naszym bliskim, więc nie możemy pozwolić sobie na żadne usterki.

No Comments Yet.

Leave a comment