Podstawowe czujki i detektory wykorzystywane w zabezpieczaniu przedsiębiorstw

Odpowiednie zabezpieczenie firmy to jedna z podstawowych kwestii, o której powinien pomyśleć każdy właściciel przedsiębiorstwa — niezależnie od tego, w jakiej branży działa. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, które można dobrać adekwatnie do specyfiki danego obiektu, wartości mienia czy możliwości finansowych. Poznaj podstawowe czujki i detektory wykorzystywane w zabezpieczaniu przedsiębiorstw.

Bezpieczna firma za sprawą nowoczesnych technologii

Różnych rodzajów czujek i detektorów jest obecnie bardzo wiele, więc każdy właściciel przedsiębiorstwa może znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie. Najbardziej znane są czujki ruchu PIR, które znajdują powszechne zastosowanie w standardowych instalacjach alarmowych. Czujka „obserwuje” otoczenie i jeśli pojawi się zmiana w rozkładzie promieniowania w podczerwieni, odpowiednio o tym alarmuje. W podobnym celu wykorzystuje się czujki dualne PIR+MW, które zadanie mają podobne, chociaż mechanizm ich działania jest nieco inny. W systemach alarmowych wykorzystywane są też czujki otwarcia okien i drzwi.

Czujki i detektory mogą też zabezpieczać przed nieszczęśliwymi zdarzeniami na terenie przedsiębiorstwa. Ich celem jest ochrona nie tylko mienia, ale i życia. W skład tego typu systemów alarmowych wchodzą przede wszystkim czujki dymu, czujki czadu, czujki gazów palnych czy czujka zalania wodą.

Do innych stosowanych w niektórych przedsiębiorstwach rozwiązań zaliczamy m.in. czujki stłuczeniowe, czujki wibracyjne, czujki przemieszczania czy czujki podczerwieni.

Elektroniczny system zabezpieczeń

Nasza firma zapewnia elektroniczne systemy zabezpieczeń, które zapewniają monitorowanie przez 24 godziny na dobę sygnałów wysyłanych przez zainstalowane w przedsiębiorstwie urządzenia. Jest to rozwiązanie pozwalające nie tylko na szybkie zidentyfikowanie zdarzenia, ale i podjęcie stosownych działań zmierzających do wyeliminowania zagrożenia. Tego rodzaju systemy zawsze dostosowywane są do indywidualnej sytuacji, po wcześniejszym przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa.

Po wykryciu zdarzenia, informacje przekazywane są do Centrum Monitorowania Alarmów drogą radiową lub telefoniczną. Uruchamiają one patrol interwencyjny, który w możliwie jak najkrótszym czasie przybywa na miejsce zdarzenia. Reagujemy na takie sygnały jak m.in.: włamanie, napad, pożar.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie elektronicznego systemu zabezpieczeń.

No Comments Yet.

Leave a comment