Kto odpowiada za odpowiednie zabezpieczenie imprez masowych?

Z organizacją imprez masowych wiążą się różne zagrożenia czy ryzyka. Właśnie dlatego, by mogła się odbyć, należy zapewnić odpowiednie zabezpieczenie podczas jej trwania. Chodzi tutaj nie tylko o zabezpieczenie medyczne, czyli obecność karetek pogotowia, których załoga udzieli niezbędnej pierwszej pomocy w razie potrzeby czy straży pożarnej, ale również zapewnienie usług firmy ochroniarskiej. Formalności związanych z organizacją imprezy masowej jest naprawdę dużo. Kto odpowiada za zabezpieczenie miejsca imprez masowych?

Rozrywka tylko w bezpiecznych warunkach

Imprezy masowe to nie tylko te, które odbywają się na świeżym powietrzu. To również wydarzenia organizowane w teatrach, szkołach, galeriach sztuki czy innych obiektach, których powierzchnia i warunki na to pozwalają. Zasady dotyczące ich organizacji, a także zabezpieczenia zostały uregulowane w Ustawie z 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych. Właśnie w ich świetle organizator odpowiada za jej zabezpieczenie, w tym również zapewnienie ochrony medycznej czy ochrony fizycznej. W zależności od tego, gdzie odbywa się impreza oprócz organizatora, obowiązki w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa imprezy masowej pełnić mogą również wójt, burmistrz, wojewoda bądź prezydent miasta, straż pożarna czy służba zdrowia.

Rola agencji ochrony podczas imprezy masowej

Niezwykle ważnym aspektem w kontekście bezpieczeństwa na imprezach masowych jest obecność agencji ochrony. Fizyczna obecność osób przeznaczonych do pilnowania porządku i obserwacji, czy w okolicach sceny, czy innego obszaru imprezy nie dochodzi do niepokojących zachowań, jest niezwykle ważna. Zapewnia bezpieczeństwo osób, które uczestniczą w wydarzeniu. Dzięki odpowiedzialnemu podejściu do swojej pracy nasi ochroniarze podejmują skuteczne działania, które mają na celu wyeliminowanie ewentualnych zagrożeń.

Zachęcamy do współpracy z naszą agencją ochrony podczas organizacji imprez czy innych wydarzeń. Wyróżnia nas profesjonalizm i najwyższa jakość świadczonych usług. Nasi pracownicy mogą się pochwalić odpowiednim przygotowaniem do wykonywanej pracy, a także wiedzą, czy predyspozycjami. Oprócz ochrony fizycznej zajmujemy się również elektronicznymi systemami zabezpieczeń, wykonujemy audyty bezpieczeństwa. Zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy.

No Comments Yet.

Leave a comment